სსიპ საქართველოს სტდანარტებისა და მეტროლოგიის ეროვნული სააგენტოს გენერალურმა დირექტორმა მონაწილეობა მიიღო BIPM-ის (წონისა და ზომის საერთაშორისო ბიურო) NMI-ის (ეროვნული მეტროლოგიის ინსტიტუტი) დირექტორებისა და წევრი ქვეყნების წარმომადგენლების 23-ე შეხვედრაში
სსიპ საქართველოს სტდანარტებისა და მეტროლოგიის ეროვნული სააგენტოს გენერალურმა დირექტორმა მონაწილეობა მიიღო BIPM-ის (წონისა და ზომის საერთაშორისო ბიურო) NMI-ის (ეროვნული მეტროლოგიის ინსტიტუტი) დირექტორებისა და წევრი ქვეყნების წარმომადგენლების 23-ე შეხვედრაში.
🔵შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა ეროვნული მეტროლოგიის ინსტიტუტებში ხელოვნური ინტელექტის გამოყენების შესაძლებლობებზე და მეტროლოგიური სერვისების დიჯიტალიზაციის საკითხებზე.
🔵საუბარი წარიმართა პანელური დისკუსიის ფორმატში, სადაც სხვადასხვა ქვეყნის ეროვნული მეტროლოგიის ინსტიტუტების წარმომადგნელებმა შეხვედრის მონაწილეებს გააცნეს განხორციელებული ციფრული მეტროლოგიური პროგრამები.